ЏАФЕРОВИЋ ВЕЛИЧА ЗЛОЧИНАЧКУ ОРГАНИЗАЦИЈУ: Додику поручио да "цркне од муке", па наставио речима пуним мржње
ИЗЈАВА српског члана Председништва БиХ Милорада Додика да је Армија РБиХ злочиначка организација представља само "одраз болесних Додикових представа", које немају везе са стварношћу, тврди председавајући и бошњачки члан Председништва БиХ Шефик Џаферовић.
Фото: Принтскрин БХРТ
- За сва системска и организована дела пред међународним судовима и Судом БиХ осуђени су командант Војске РС, официри Главног штаба ВРС, команданти корпуса и бригада, па све до заповедника водова и обичних припадника ВРС, што јасно указује ко је заправо злочиначка организација - тврди Џаферовић.
Он сматра да је тзв. Армија РБиХ била "једина легална војна сила, која је бранила БиХ", а за Војску Републике Српске навео је да је била "нелегална организација и средство агресије Савезне Републике Југославије на Републику БиХ", преноси Аваз.
– Додик може, ако хоће, цркнути од муке, али ова истина се неће променити. И тако ће бити до Судњега дана – закључио је председавајући Председништва БиХ Шефик Џаферовић.
Вести из Републике Српске читајте на vecernjenovosti.ba.
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)