РОБЕРТ ГОЛОБ УМЕСТО ЈАНЕЗА ЈАНШЕ: Будући словеначки премијер поручио - већ од сутра почињемо да радимо
НАКОН што су пребројани готово сви гласови са данашњих избора у Словенији, странка ”Покрет слобода” убедљиво је победила са 33 одсто гласова бирача, а Јаншин СДС добио подршку 24 одсто бирача.
Фото: ЕПА
У парламенту би странка Роберта Голоба могла да има 40 посланичких места, док би Јаншин СДС имао 29 посланичких места. Како су добро прошле и друге странке левице, попут Социјалних демократа које води Тања Фајон, Голоб је готово сигурно нови словеначки премијер који ће заменити Јанеза Јаншу.
Странка новог словенаког политичара Роберта Голоба, дугогодишњег директора у државном предузећу за дистрибуцију електричне енергије, уверљиво је победила у Љубљани, али и у већини великих места у Дежели. Очито су грађани Словеније жељни промена, а многобројне афере, међу којима и медијске, јако су нашкодиле Јанши. Словенци му замерају и добре односе са мађарским премијером Виктором Орбаном, а аналитичари процењују да ће од сада Орбан унутар Европске уније ”остати сам”.
У изборном штабу Роберта Голоба вечерас је јако живо, слави се победа, а многи се и код победника чуде да је разлика са Јаншиним СДС-ом толико велика. Поражени из Јаншине странке су упутили честитке ”Покрету слобода” и поручили да су у кампањи против себе имали готово све словеначке медије.
- Од сутра ујутро почињемо да радимо, да не разочарамо оне који су нам данас дали глас - каже победник избора Голоб.
Препоручујемо
МАКРОНУ ЧЕСТИТАО И ШОЛЦ: Одушевљен сам што настављамо нашу добру сарадњу (ФОТО)
24. 04. 2022. у 21:59
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)