ХРВАТИ ШАЉУ ОРУЖЈЕ У УКРАЈИНУ? Пленковић: "Разматрамо одлуку о слању војне опреме у вредности од 124 милиона куна"

Новости онлајн

28. 02. 2022. у 13:44

ХРВАТСКИ премијер Андреј Пленковић најавио је да ће данас донети одлуку о слању оружја Украјини.

ХРВАТИ ШАЉУ ОРУЖЈЕ У УКРАЈИНУ? Пленковић: Разматрамо одлуку о слању војне опреме у вредности од 124 милиона куна

Андреј Пленковић, Фото АП

 "Данас ћемо донети одлуку и о слању војне помоћи Украјини, ту је заштитна опрема и пешадијско оружје у вредности од 124 милиона куна", рекао је Пленковић на седници Владе.

Он је додао и да подижу степен приправности за примање избеглица, али и за осигурање снадбевања гасом, као и мере забране руским летовима у хрватском зрачном простору.

Хрватска ће се, додао је, придружити одлуци ЕУ да се неке руске банке искључе из састава СВИФТ, преносе хрватски медији.

За војне опрације у Украјини, Пленковић је рекао да то Хрватска "не може пасивно проматрати", те да би "то значило капитулирати пред најгрубљим насртајем на међународно право". "Хрватска је још једном показала солидарност", рекао је Пленковић.

БОНУС ВИДЕО: 

УНИШТЕНА ВОЈНА ОПРЕМА ОКУПАТОРА: Руске и ЛНР трупе направиле нови успех

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (14)

МЕЧ СЕЗОНЕ У ГРАЦУ: Победа води Звезду у нокаут фазу Лиге Европе!