САРАЈЕВО НАЈЗАГАЂЕНИЈИ ГРАД НА СВЕТУ: Концентрација ПМ честица готово 50 пута већа од дозвољене!

Новости онлине

15. 01. 2022. у 09:08

НА ОСНОВУ података које прикупља сервис Ер Висуал, од јутрос у 7 сати Сарајево има најзагађенији ваздух на планети.

САРАЈЕВО НАЈЗАГАЂЕНИЈИ ГРАД НА СВЕТУ: Концентрација ПМ честица готово 50 пута већа од дозвољене!

Фото: Профимедиа

Индекс лошег квалитета ваздуха износи чак 299 и означава се као веома нездрав.

Мерне станице које су распоређене по целом граду забележиле су да је најлошији квалитет ваздуха на Бјелавама и код америчке амбасаде, следе Илиџа, Отока и Вијећница, док је на Скендерији тренутно најбоља ситуација.

Концентрација ПМ 2,5 честица у сарајевском ваздуху тренутно је 49,8 пута већа од дозвољених вредности према смерницама Светске здравствене организације о квалитету ваздуха.

Од осталих градова у БиХ, Зеница је на другом мјесту, а следе Добој, Пале, Приједор, Источно Сарајево и Горажде.

На неславној листи најзагађенијих светских градова иза главног града БиХ и овога јутра су као и претходних Лахор (Пакистан), Дака (Бангладеш), Ченгду (Кина), Вухан (Кина), Скопље, Загреб, Ханој (Вијетнам), Ријад (С. Арабија) и Калкута (Индија).

(Кликс.ба)

БОНУС ВИДЕО: НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ - Сукоб полиције и припадника "Антифе"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

Меридиан Фондација и КК Црвена Звезда Меридианбет обрадовали малишане у Дому Моше Пијаде