АЛАРМ У ХРВАТСКОЈ: Драматичан пораст броја новозаражених
ХРВАТСКА бележи драматичан пораст броја новозаражених корона вирусом, у последња 24 сата је регистровано 5.845 позитивних особа, од више од 15.000 тестираних узорака и 46 смртних случајева.
Фото: ЕПА
У Хрватској су јуче биле 1.103 новозараже особе и 44 преминуле.
Број активних инфекција је тренутно 28.889, саопштио је Национални штаб цивилне заштите.
Међу њима је 1.817 пацијената на болничком лечењу, од тога су на респиратору 233 пацијента.
Од почетка пандемије у Хрватској је умрло 12.699 особа.
У самоизолацији је тренутно 16.715 особа.
Највише новозаражених је у сплитско-далматинској жупанији и Граду Загребу, 55, односно 50 одсто од броја тестираних.
БОНУС ВИДЕО:
НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)