ПОТРЕС ПРОБУДИО ЉУДЕ: Земљотрес на божићно јутро у Словенији, осетио се и у Хрватској
ЕПИЦЕНТАР потреса који се јутрос десио у Словенији је био код места Љутомер, 40 км од Марибора.
Фото: Принтсцреен/Твитер/@LastQuake
Јављају се и Хрвати у близини границе који јављају како су осетили потрес, наводе 24сата.
Потрес је пробудио Словенце на божићно јутро. Према првим информацијама ЕМСЦ-а, потрес је био магнитуде 4.2, а касније је промењен у 3.8.
Бројни грађани су већ затрпали апликацију коментарима.
- Добро је стресло - пише један.
- Кревет ми се јако тресао, скочио сам на ноге, нисам знао шта се догађа - јавља други.
БОНУС ВИДЕО:
ПРЕ ТАЧНО 11 ГОДИНА: Потрес у Краљеву био је много јачи и опаснији
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)