БЕБУ УДАРИО ШИПКОМ У ГЛАВУ: Огласили се лекари о стању новорођенчета, отац раније био насилан

Новости онлине

19. 12. 2021. у 13:47

МАЈКА и новорођенче које је јуче металном шипком претукао пијани мушкарац у Међимурју, у Хрватској, у стабилном су стању. Детету су ране саниране и у добром је стању.

БЕБУ УДАРИО ШИПКОМ У ГЛАВУ: Огласили се лекари о стању новорођенчета, отац раније био насилан

Фото: Депоситпхотос

Провешће неколико дана на посматрању на Педијатрији јер је реч о беби старој 20-ак дана која је претрпела повреду главе металном шипком.

Подсетимо, мајка и дете су из Пишкоровца и жртве су породичног насиља. Мушкарац је под утицајем алкохола своју супругу тукао по глави и рукама. Металном шипком ударио је и бебу коју је мајка држала у наручју и нанео јој дубоку рану на глави.

Дежурни педијатар Дејан Балажина је потврдио да дете има повреде главе и натколенице и налази се у болници због могућих компликација.

- Ради се о мушком новорођенчету старом непуне три недеље које смо хоспитализовали, примили данас у поподневним сатима. Ради се о повредама главе и леве натколенице - рекао је Балажин.

- Дете смо примили заједно са мајком, мајка је добро. Могу да кажем, на срећу, дете је исто добро, засад се чини да се не ради о тешким телесним повредама. Дете смо оставили на опсервацији ради праћења. Мислим да још није било тако мало дете у питању, али, нажалост, има тога - додао је.

Нада се да беба неће имати неке трајније последице.

- Засад се не чини да су то тешке повреде, али пратимо га, ту је код нас - рекао је.

Мештани Пишкоровца сведоче да је мушкарац био склон алкохолу и породичном насиљу. Поставља се питање да ли је породица била под надзором Центра за социјалну негу. Одговор Центра још се чека.

(Индекс.хр)

БОНУС ВИДЕО: Претучен дечак у Краљеву

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart