НОВИ ЗЕМЉОТРЕС У ХРВАТСКОЈ: Тресло се тло у Ријеци
ЈУТРОС у 6.55 сеизмографи хрватске Сеизмолошке службе забележили су земљотрес јачине 3,0 степена по Рихтеру, док је ЕМСЦ објавио да је потрес био јачине 3,3 степена на подручју Ријеке, са епицентром код Клане.
Фото: ЕМСЦ
Интензитет потреса је, наводи се, у епицентру III-IV ступња ЕМС-ове скале, на дубини од два километра, пренели су локални медији.
С обзиром на то да је у питању слабији земљотрес, верује се да није изазвао већу штету, мада званичних информација још увек нема.
ОД БЕОГРАДА ДО МОРА ЗА САМО ЧЕТИРИ САТА: Овако ће изгледати нови ауто-пут до Црне Горе (ВИДЕО)
САОБРАЋАЈНИЦА је пројектована са по две траке и једном зауставном траком у сваком смеру, уз предвиђену брзину од 100 до 120 километара на час.
10. 02. 2026. у 09:21
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)