ЗАВРШЕН ПОПИС СТАНОВНИШТВА У ХРВАТСКОЈ: Први резултати половином јануара

Танјуг

14. 11. 2021. у 21:47

У ХРВАТСКОЈ је данас завршен попис становништва који је продужаван два пута због епидемиолошке ситуације и тешкоћа са којима су се пописивачи суочавали на терену.

ЗАВРШЕН ПОПИС СТАНОВНИШТВА У ХРВАТСКОЈ: Први резултати половином јануара

Фото Архива

Попис је првобитно требало да буде завршен 17. октобра, али је рок за завршетак пописа становништва продужен прво до 29. октобра,а затим до 14. новембра.


То је био први дигитални попис становништва у Хрватској, а спроводио се у две фазе, јавља Индеx.хр.

У првој су грађани могли сами да се попишу путем система е-грађани и пописивачима само да предају шифру с контролним бројем, или да је залепе на врата.

Оне који то нису учинили сами, пописивачи су у другој фази пописивали на терену.

Самостално се пописало више од 1.630.000 грађана, што је 40 одсто укупног становништва.

Према прописима Европске уније, Хрватска, као и све државе тог блока имају 27 месеци за објављивање резултата, а прве резултате ће објавити половином јануара.

БОНУС ВИДЕО: ГДЕ ЈЕ СРПСКО БЛАГО: Каква је судбина хиљада рукописа, реликвија, икона, уметничких дела...

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!