ХАОС ИСПРЕД БОЛНИЦЕ У ЗАГРЕБУ: Антиваксери напали министра због ковид пропусница

НЕКОЛИКО стотина људи напало је јутрос хрватског министра здравља др Вилија Бероша испред улаза у КБЦ Ребро.

ХАОС ИСПРЕД БОЛНИЦЕ У ЗАГРЕБУ: Антиваксери напали министра због ковид пропусница

Фото Танјуг

Разлог је протестни скуп антиваксера који су протестовали против одлуке Националног штаба цивилне заштите да од понедељка нико не може да уђе у хрватске болнице и друге здравствене установе, те домове за старије без потврде о вакцинисању.

На улазу у највећу хрватску болницу министар Берош је објашњавао окупљенима важност вакцинисања, а они су узвикивали "издаја, издаја".

Одмах је позвана полиција, а утврђено је да већина нису запослени у КБЦ Ребро.

- Ниједан почетак није лак. Дозвољавам право на различита мишљења, но када је вирус годину и по око нас, негирати његово постојање није оправдано - рекао је министар Берош, поручивши свима који не желе да се вакцинишу да им преостаје тестирање на улазу у болнице.

Хаос је био и пред улазом у сплитску болницу, где су окупљени викали директору "продана душо, сотоно". Упркос окупљенима, нико без ковид потврде није могао да уђе ни у загребачку, ни у сплитску болницу, а они који нису дошли на радно место неће бити ни плаћени.

Запратите Нпортал на Фејсбуку.

БОНУС ВИДЕО: НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

РАСКИНУО УГОВОР: Ево ко је за Милана Станковића платио 50.000 евра да изађе из Гранда