ДОДИК ОБЈАСНИО ЗАШТО НИЈЕ БИО НА САСТАНКУ СА ШМИТОМ: Ми хоћемо да се он идентификује
Милорад Додик, члан Председништва БиХ, изјавио је за РТРС да БиХ нема високог представника, те да се Кристијан Шмит лажно представља, због чега није ни присуствовао данашњем састанку с њим у Сарајеву.
ФОТО: Новости
- Ми хоћемо да се он идентификује, онда ћемо моћи да кажемо е сад можемо или не можемо разговарати с тобом у некој форми, ето ти си изасланик САД и Њемачке, напишите да јесте тако, али ниси високи представник, рекао је Додик у интервјуу за РТРС.
Додик је изјавио јда ће руководство Републике Српске, заједно са лидерима парламентарних странака са седиштем у Српској, разговарати сутра са руководством Србије у Београду о сложеној политичкој ситуацији у БиХ.
Осим о политичкој ситуацији, требало би да буде разговарано и о наставку реализације кључних пројеката које Српска спроводи заједно са Србијом, попут Хидро-електране "Бук Бијела", изградње ауто-пута од Бијељине до границе на Рачи, али и о изградњи Аеродрома Требиње.
Додик је рекао за РТРС да ће прво бити одржан састанак делегације Србије, предвођене предсједником Александром Вучићем, са званичницима Српске, а потом и са представницима политичких партија из Републике Српске.
- Прво имамо састанак у Вили Мир у 12.00 часова. Састанак руководства на нивоу српског члана Председништва, председника Републике Српске, Владе и Народне скупштине Републике Српске, те министара који су задужени за одређене области, а после и састанак са представницима политичких партија из Републике Српске и власти и опозиције,рекао је Додик.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (3)