БУДУЋНОСТ ЈЕ СТИГЛА: Руски научници дизајнирали "лебдећи" воз
МОСКОВСКИ Институт за топлотну технологију, руски инжењерски и научно-истраживачки институт који је део свемирске корпорације Роскосмос, дизајнирао је "маглев" воз који може да ради у беспилотном режиму, рекао је за Тасс главни пројектант Јуриј Соломонов.
Фото: Принтскрин
Маглев (изведен из магнетна левитација) је систем железничког превоза који користи два комплета магнета: један постављен за одбијање и потискивање воза са пруге, а други за кретање повишеног воза напред, искоришћавајући недостатак трења .
Циљ пројекта је стварање демонстрацијског модела воза у пуној величини за проверу и потврду главних техничких карактеристика нових технолошких решења повезаних са применом технологије маглев, рекао је Соломонов, преноси Тасс.
Препоручујемо
ДА ЛИ ЋЕ РУСИ "ОСВАЈАТИ" МЕСЕЦ СА АМЕРИКАНЦИМА? Огласио се Рогозин и отклонио све сумње
25. 01. 2021. у 22:34
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Драма у Вашингтону: Меланија угледала спорно име на папиру, па пребледела - ево шта је заправо писао на цедуљи
МИСТЕРИОЗНИ комадић папира изазвао је бројне коментаре након инцидента са пуцњавом на вечери Удружења дописника Беле куће у Вашингтону.
27. 04. 2026. у 10:00
Коментари (2)