СУПЕР МЕТАК ВОЗ: Кинези представили прототип најбржег копненог превозног средства на свету (ВИДЕО)
ПРОТОТИП супербрзог воза, названог „супер метак воз маглев“, који развија максималну брзину од 620 километара на сат, сишао је са производне траке у Ченгдуу, главном граду провинције Сечуан на југозападу Кине.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/New China
Са том брзином, тај воз ће бити најбрже копнено превозно средство на свету.
То је први воз ове врсте који користи високотемпературну суперпроводљивост маглев технологије (магнетна левитација - између воза и шина не постоји контант па тиме ни сила трења), а у целости је пројектован и произведен у Кини, наводи Синхуа.
Високотемпературни суперпроводљиви маглев воз се разликује од постојећих маглева који користе технологију суперпроводљивости ниских температура или нормалну проводљиву магнетну левитацију, а ова промена ће омогућити стабилнију вожњу воза.
Направљен од лаганих карбонских влакана, с „носом“ у облику метка и тенологијом високотемпературне суперпроводљивости, прототип овог воза је креиран да развија максималну брзину од 620 километара на сат и вероватно је најбрже копнено возило на свету, истиче кинеска новинска агенција.
Професор Хе Чхуан је рекао новинарима на презентацији да би воз могао да постане оперативан у наредних три до десет година.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НЕВЕРОВАТНО ОТКРИЋЕ У ЕГИПТУ! У древном храму пронађене чини које воде кроз свет мртвих
18. 01. 2021. у 13:34
ВЕШТАЧКО СРЦЕ УСКОРО У ПРОДАЈИ: Функционише као право, а позната је и цена
15. 01. 2021. у 20:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)