РЕКОРД: Вредност биткоина достигла рекордних 30 хиљада долара
Вредност криптовалуте биткоин достигла је рекордан ниво од преко 30.000 долара.
Фото АП
Ова популарна криптовалута је током 2020. године увећала своју вредност за чак 300 одсто, а само у последњих месец дана за 50 одсто.
Црногорски ИТ стручњак Мирко Јововић каже да је један од разлога за убрзани и неочекивани пораст вредности биткоина штампање огромне количине кеша како би се гасила ватра" кризе изазване пандемијом коронавируса, па је део тог новца прешао и у крипто-инвестиције.
Он је за портал Инвеститор.ме изјавио да ће вредност ове криптовалуте, али и Етхереума, вероватно наставити да расте још до половине јануара.
- У прилог овоме иде и то што ће се биткоин, али и још 549 криптовалута, појавити у новим индексима на светским берзама почетком 2021. године. То је званично најављено из С&П Доw Јонес Индицес, где су описали биткоин и остале криптовалуте као врсту имовине у настајању - рекао је Јововић.
Трећа ствар која иде у прилог криптовалутама је велика несигурност у свету по питању економије и опоравка након пандемије, тако да инвеститори траже начин како да осигурају своју имовину.
- Зна се да је биткоин резултат претходне кризе, али морамо да узмемо у обзир да је 12 година та криптовалута потврђивала своју резистентност, као и да се велики број стручњака из фин-тећ индустрије слаже да ово није још ни приближно његова коначна вредност - указује је Јововић.
Он додаје да је и најпознатија америчка крипто-компанија Цоинбасе предала документацију за излазак на берзу, који се очекује почетком ове године.
- Одлука ПаyПал-а да од ове године прихвати дигиталне валуте као средство плаћања у малопродаји, такође иде у прилог очекивањима да ће вредност крипто-тржишта наставити да расте - закључио је Јововић.
Препоручујемо
БИТКОИН ОБОРИО РЕКОРДЕ: У само месец дана вредност му се повећала за 50%
31. 12. 2020. у 00:44
НАЈВЕЋА ВРЕДНОСТ У ИСТОРИЈИ ПОСТОЈАЊА КРИПТОВАЛУТЕ: Биткоин премашио 21.000 долара!
17. 12. 2020. у 09:02
МИЛИЈАРДЕР И ДАЉЕ НЕ ВЕРУЈЕ У КРИПТОВАЛУТУ: "Пре бих имао банане него биткоин"
22. 12. 2020. у 22:52
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)