ДА БЛИСТА КАО НОВО: Лако очистите кувало за воду
Оно је ваш верни помоћник. Свакодневно га користите јер за тили час загреје воду за вашу омиљену кафу или чај, а притом не потроши много струје.
Фото Shutterstock
Међутим, током честог коришћења, кувало за воду или кетлер, у себи накупи каменац који би требало уклонити. Да не бисте користили хемикалије и потом размишљали о томе да ли је и колико безбедно да пијете прокључалу воду из вашег електричног бокала, најбоље би било да, у борби са каменцем, прибегнете сирћету. Можете користити било које, алкохолно, јабуково или винско и то на два начина. Ево првог: сипајте сирће у кувало тек толико да му прекрије дно, оставите да одстоји пола сата па потом исперите водом. Ако је остало још каменца, поновите поступак, али оставите сирће да делује три сата. За други начин потребне су вам по шоља сирћета и воде. Помешајте их, сипајте у кетлер и пустите да течност прокључа. Искључите, оставите кратко да одстоји и добро исперите хладном водом. Видећете, неће остати ни трунка каменца, нити непријатног мириса сирћета.
Препоручујемо
ВЕНЕРА У ЛАВУ ДО 9. ЈУЛА: Откључава новац и лојалну љубав за 4 знака
16. 06. 2026. у 16:13
"ПЛАВЕ СРПСКЕ КРВИ" Познати амерички глумац је потомак краља Петра I Карађорђевића
16. 06. 2026. у 14:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)