ОТКРИВЕНО ПОРЕКЛО „ВАНЗЕМАЉСКИХ МУМИЈА“ ИЗ ПЕРУА: Све је објавило министарство културе

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

13. 01. 2024. у 22:01

ПАР такозваних „ванземаљских мумија“, који се у октобру мистериозно појавио на аеродрому у Лими, ипак је земаљског порекла, потврдили су научници.

ОТКРИВЕНО ПОРЕКЛО „ВАНЗЕМАЉСКИХ МУМИЈА“ ИЗ ПЕРУА: Све је објавило министарство културе

Фото Танјуг/АП

Два мала примерка, описана као хуманоидне лутке, вероватно су направљена од људских и животињских костију, саопштили су стручњаци на конференцији у престоници Перуа.

-То нису ванземаљци. То су лутке направљене од животињских костију са ове планете и спојене су користећи модерни синтетички лепак, рекао је Флавио Естрада, археолог са Перуанског института за правну медицину и судске науке.

Две фигурице су се појавиле у канцеларијама аеродрома у Лими у картонској кутији, а направљене су тако да изгледају као мумифицирана тела обучена у традиционалну андску одећу, преноси Ројтерс.

Фото Танјуг/АП

Прошлог септембра, два мала мумифицирана тела са издуженим главама и рукама са три прста су представљена на мексичком конгресном саслушању, што је изазвало велико интересовање медија.

На конференцији за новинаре у Лими у петак, коју је организовало перуанско Министарство културе, стручњаци су рекли да лутке пронађене на аеродрому у Лими нису повезане са телима представљеним у Мексику.

Они су нагласили да ни тела у Мексику нису ванземаљског порекла.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ОБЕЛЕЖИЋЕ 2026. ГОДИНУ: Ко припада БЕТА генерацији?