СВАКА КРАВА ИМА ИМЕ, СЛУШАЈУ МУЗИКУ И РЕЗУЛТАТИ СУ СЈАЈНИ: Стефан са 18 година почео производњу млека - Новац не сме бити приоритет (ВИДЕО)

Novosti online

05. 02. 2023. у 08:22

ДВАДЕСЕЧЕТВОРОГОДИШЊИ Стефан Раилић најмлађи је дервентски пољопривредник.

СВАКА КРАВА ИМА ИМЕ, СЛУШАЈУ МУЗИКУ И РЕЗУЛТАТИ СУ СЈАЈНИ: Стефан са 18 година почео производњу млека - Новац не сме бити приоритет (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин РТРС

Са тек навршених 18 година регистровао је пољопривредно газдинство и почео производњу млека. Шест година после, повећао је производњу и број грла.

Искусио је живот у иностранству, гдје се није дуго задржао, лако је донио одлуку да се врати на огњиште. Имање је наслиједио од родитеља, то му је била добра основа за почетак. Тренутно има 19 грла високомлијечног црног холштајна.

- Ово је породична фарма, радимо ми сами, без радне снаге коју је данас тешко и пронаћи - каже млади пољопривредник Стефан.

Десна рука Стефану је мајка, помогну и бака и деда, док захваљујући сестри свака крава има име. Милка, Аурора, Ана, и осталих 13 крава свакодневно слушају музику која их опушта. На тај начин до њих не допиру спољашњи звукови, па је млечност боља, а краве мирније.

- Ово је високо производно грло и оне воле да се око њих проведе доста времена и да се уложи у њих. Онај ко уложи у производњу, он и има и резултат - каже Стефан.

Од пољопривреде се може зарадити, али новац, каже, не сме бити приоритет за бављење овим послом. За овог младог пољопривредника срећу представља пуна штала крава и набавка нове механизације.

(РТРС)

БОНУС ВИДЕО: "Новости" у посети домаћинима у засеоку Трешња

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (2)

НЕМАЈУ НИКАКВА ПРАВА НА ЊЕГОВО ДЕЛО: Хрвати ИЗГУБИЛИ спор против Томине удовице, судили се 35 лета