ОШТРЕ КРИТИКЕ НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА: Последња насловница Вога изазвала лавину коментара

Novosti online

02. 02. 2022. у 11:26

КОРИСНИЦИ друштвених мрежа оштро су критиковали француско издање Вога, назвавши његово уредништво лицемерним, пошто је часопис објавио фотографију манекенке Џулије Фокс са марамом на глави, притом похваливши њен изглед упркос ограничењима ове земље када је у питању вера.

ОШТРЕ КРИТИКЕ НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА: Последња насловница Вога изазвала лавину коментара

Фото: ЕПА

У објави на Инстаграму публикација је објавила фотографију на којој Фокс стиже на ревију Недеље мушке моде у Паризу у пратњи Кањеа Веста одевена у кожни огртач, на глави носи црну мараму, а очи је заштитила црним наочарама.

Објава је уследила само неколико дана пошто је француски сенат изгласао забрану ношења хиџаба за спортисткиње, јер, како тврди једна десничарска странка, "мараме поткопавају француске вредности и угрожавају њихову сигурност".

Оптуживши Вог за лицемерје, корисници су се сложили да је је реч о очигледном примеру двоструких стандарда. Наиме, док су муслиманке у овој земљи због ношења мараме свакодневно изложене агресији и притисцима, немуслиманке имају слободу да је носе, а онда се то назива "модним избором".

Француско-мароканска манекенка Ханан Хоусни истакла је да се на хиџаб гледа као на додатак који може да се носи као део тренда, али када је у питању вера, француска влада га види као "униформу терориста".

"Хеј, белкиња која због тренда носи мараму добије "да марами", док муслиманка која је носи због својих уверења добија дискриминацију и забрану. Сјајан посао", написао је један од корисника Инстаграма. "Да марами? Зашто то не кажете француским властима", "У Француској је хиџаб илегалан, али марама за главу је тренд", "Јако паметно", "Значи, марама је ОК за немуслимане? Мода је допуштена, а не религија? Слобода избора је само за белце?", само су некиод бројних коментара.

Француска је 2011. године постала прва земља Европе која је увела забрану покривања лица никабом и бурком на свим јавним местима. Бурка је вео за цело лице, док никаб покрива све осим очију. И остале државе, попут Немачке, Белгије, Холандије и Данске следиле су француски пример, пошто су увели делимично покривање лица.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

ПРЕДСЕДНИЦА лажне државе Косово Вљоса Османи, и поред тога што још нису прескочили последњу станицу ка чланству у Савету Европе - гласање на Комитету министара 17. маја најављује да ће породице несталих моћи да туже Србију Европском суду за људска права за повреду права на живот њихових најмилијих.

29. 04. 2024. у 07:00

Коментари (1)

Нови Samsung Neo QLED телевизори померају границе кућне забаве