КИНА ЛАНСИРАЛА САТЕЛИТ: Посматраће копно, клизишта и земљотреса

КИНА је лансирала ракету „Дуги марш-4Ц“ како би поставила нови сателит у свемир.

КИНА ЛАНСИРАЛА САТЕЛИТ: Посматраће копно, клизишта и земљотреса

Твитер @AJ_FI

Ракета је лансирана у 7:44 часова по локалном времену у Центру за лансирање сателита Ђијућуен на северозападу Кине и убрзо послала сателит Л-САР 01А у унапред подешену орбиту.

Сателит ће се користити за праћење геолошке средине, клизишта и земљотреса.

Мисија је обележила 407. лет ракета носача „Дуги марш“, саопштио је лансирни центар, пренео је Кинески међународни радио.

rs.sputniknews.com

ВОНУС ВИДЕО - ЈАВИО СЕ "ВОЈАЏЕР 2": Порука из свемира путовала 35 минута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПОСЛЕДЊИ СНИМАК МИЛОШЕВИЋА ПРЕ ОДЛАСКА У ХАГ: Запалио цигару у америчкој бази, збијао шале са војницима (ВИДЕО)