ДЕО ВЕЋЕ СЛАГАЛИЦЕ: НАСА објавила ново откриће након анализе стене с Марса (ФОТО)

РОВЕР НАСА „Презерванс“ успешно је прикупио други узорак стене с Марса и извршио прву анализу, објавила је америчка свемирска агенција.

ДЕО ВЕЋЕ СЛАГАЛИЦЕ: НАСА објавила ново откриће након анализе стене с Марса (ФОТО)

Фото: Депоситпхотос

Узорци су вероватно вулкански, с назнакама соли, у којима су можда мехурићи древне воде, објавила је НАСА на Твитеру, додавши да су то делови веће слагалице.

Кен Фарли, научник укључен у пројекат, каже да узорци откривају потенцијално настањиву околину.

- Велика је ствар да је вода тамо била дуго - наводи у саопштењу Фарли.

„Презерванс“ је пре недељу успешно прикупио први узорак стене с Марса, назван Монтденијер.

Узорак је смештен у контејнер и биће враћен на Земљу. Други узорак Монтагнак узет је са исте стене два дана касније.

„Презерванс“ је слетео на Марс крајем фебруара, након што је прошао развојни програм од осам година који је коштао 2.5 милијарди долара.

Бонус видео:

КАДА ЈЕ ВРУЋИНА, ЛИЧИ НА САХАРУ: Слано језеро, а у војвођанској равници

 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...