НЕОБИЧНО ОТКРИЋЕ: У Тексасу пронађена ретка албино звечарка

Танјуг

02. 09. 2021. у 00:10

НА ранчу у Тексасу пронађена је албино звечарка, изузетно ретка змија.

НЕОБИЧНО ОТКРИЋЕ:  У Тексасу пронађена ретка албино звечарка

Фото: Фејсбук/ Hill Country Wildlife - Texas Parks and Wildlife

Звечарку је пронашао власник ранча у округу Мејсон, северозападно од Остина, и позвао биолога.

- Ово је нешто што не виђате сваког дана. Албино случајеви су веома ретки у дивљини. Једни кажу да се то догађа једном на сваких 100.000 рођења, док други тврде да је појава још ређа - рекао је биолог, преносе амерички медији.

Албино животиње не могу стварати пигмент коже, длака, перја и очију, а њихов живот у дивљини може бити веома тежак јер су њихове очи осетљиве на сунчеву светлост.

Многе животињске врсте се ослањају на боју коже како би се сакриле од предатора или како би пришле плену.

Власник ранча намерава да врати албино змију тамо где ју је нашао.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ЛОША АТМОСФЕРА У ХУМСКОЈ! САОПШТЕЊЕ ЈСД ПАРТИЗАН: Фудбалски клуб се сети Спортског друштва само кад дође мониторинг