ОВЕ МОБИЛНЕ ТЕЛЕФОНЕ МОЖЕТЕ ДА БАЦИТЕ ОД 27. СЕПТЕМБРА: Проверите да ли је уређај који имате на списку
НОВА важна информација у свету телефона која се можда тиче и вас. Према званичним информацијама, многи андроид телефони ускоро неће имати никакву функцију, па уколико их имате, то значи и да можете да их баците.
Фото: Depositphotos
Реч је о телефонима које је Гугл увео још у децембру 2010. године, а последњу верзију овог система је произвео у септембру 2011. У питању су паметни телефони са оперативним системом Андроид 2.3.7 (познатијима и као Гингербреад / Медењак).
И управо на свима њима од 27. септембра ове године практично престаје подршка и са њима више нећете моћи да се пријавите на Гоогле налог. А, то значи, да ће вам практично бити онемогућено коришћење готово свих апликација на телефону.
Једноставније објашњено, у случају да користите овај телефон, на њему нећете моћи да користите Гуглове апликације као што су Гугл мапе, Гмејл, Јутјуб, Гугл Плеј и сл. нити ћете моћи да ажурирате, инсталирате и користите било коју другу апликацију.
Из компаније су најавили да када будете покушали да се улогујете у свој налог или користите неку од Гуглових апликација, можете очекивати да вам искакаче "системска грешка" која ће вас упозорити на постојање грешке код вашег корисничког имена и лозинке.
НАЧИН ДА ЗАОБИЂЕТЕ ЗАБРАНУ
ЈЕДНО решење да избегнете последице јесте да замените телефон за онај који у себи има инсталиран Андроид 3.0 и новији. Друго је, како је у званичној објави назначио Зек Полак "менаџер заједнице", да неке од Гуглових сервиса пређете да користите путем претраживача.
Према званичним Гугловим статистикама у свету је 0,3 одсто свих телефона са Андроид оперативним системом има инсталиран Андроид 2.3.7. Звучи мало, али није за занемарити имајући у виду укупан број мобилних апарата.
(Блиц бизнис)
Препоручујемо
ОБАВЕЗНА ИМУНИЗАЦИЈА: Гугл и Фејсбук траже од запослених у САД да се вакцинишу
28. 07. 2021. у 23:27
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)