СПРЕМА СЕ ЗАКОН О ИНОВАЦИОНОЈ ДЕЛАТНОСТИ: Разговор министра науке Беле Балинта са директором ЕБРД

Љиљана Бегенишић

27. 05. 2025. у 15:09

Министар науке, технолошког развоја и иновација Владе Републике Србије академик Бела Балинт састао се са директором регионалне Канцеларије Европске банке за обнову и развој (ЕБРД) за Западни Балкан Матеом Коланђелијем.

СПРЕМА СЕ ЗАКОН О ИНОВАЦИОНОЈ ДЕЛАТНОСТИ: Разговор министра науке Беле Балинта  са директором ЕБРД

Министарство науке

Главни фокус састанка био је посвећен евалуацији до сада реализованих пројеката и планирању нових активности.

Током састанка министар Балинт је рекапитулирао досадашњу сарадњу између Министарства и ЕБРД-а кроз стратегију ,,Пројекта наука” истакавши да Министарство и ЕБРД имају успешну колаборацију која ће се на обострано задовољство у будућности наставити у истом смеру.

Сагласно са министром, важност сарадње истакао је и директор ЕБРД-а Коланђели. 

- Сарадња са вашим Министарством из наше перспективе у последње две године била је изврсна. Пројекти су имплементирани ефикасно и успешно -”, закључио је он током састанка.

Из Министарства су најавили да ће до краја године бити усвојен Национални закон о иновационој делатности, који ће прецизније дефинисати одреднице инвационог система.

,,Пројекат наука” јесте пројекат који се реализује финансијским средствима Европске банке за обнову и развој, а у оквиру кога се ради на проширењу Научно-технолошких паркова Ниш и Чачак, изградњи објекта регионалног индустријско-технолошког парка Крушевац и финансирању изградње појединих објеката у оквиру БИО4 Кампуса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе