АКТИВНОСТ ИНА САЈМУ ОБРАЗОВАЊА: Ђаци показали шта знају о саобраћају

У оквиру „Сајма образовања и наставних средстава“ на штанду Министарства просвете, чији је слоган слоган „Победи знањем“, представљени су примери добре праксе у основним школама, као и различите активности које заједнички реализују наставници и ученици.

АКТИВНОСТ ИНА САЈМУ ОБРАЗОВАЊА: Ђаци показали шта знају о саобраћају

министарство просвете

ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Омољице представила је рад Саобраћајне секције и пројекат „Шта знаш о саобраћају“. Ученици те школе извели су и представу „Из Ја-града у Ти-град“ и кроз пројекат „Спорт у школи“ указали на значај физичке активности. ОШ „Свети Сава“ из Ниша, која је укључена у пројекат „Школе 21. век“  презентовала је рад своје Метеоролошке станице.

Представници ОШ „Љубица Јовановић Радосављевић“ из Подвршке у поподневним часовима приказаће заједничке активности са ОШ „Хајдук Вељко“ из Корбова, које су реализовали у оквиру Светског дана науке. Ученици и наставници ОШ „Карађорђе“ из Београда јавности представиће рад различитих секција, као што су ликовна, информатичка, предузетничка и драмска.

Током поподнева од 15.00 до 18.00 часова  ученици и наставници Прве основне школе из Ваљева показаће, између осталог, како се развијају демократске компетенције и приказати таленте ученика кроз драмско сценски приказ. Квиз такмичење организоваће ОШ „Лаза К. Лазаревић“ из Шапца, а ОШ „Емилија Остојић из Пожеге“  представиће пројекат „У здравом телу здрав дух“.

Сајам образовања и наставних средстава одржава се до 27. октобра 2024. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову