СТУДЕНТИ УЧЕ О РОДНОЈ РАВНОПРАВНОСТИ: Нови мастер програм на Правном факултету
Нови мастер програм "Право и род", који се бави темом родне равноправности, биће од јесени доступан на Правном факултету Универзитета у Београду, најавила је данас повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић.
фото: З. Јовановић
Како је саопштено, Јанковић је оценила да су образовање и знање основа за просперитет сваког друштва и да је добро што ће будући мастер студенти имати могућност да знања о примени принципа родне равноправности стичу од најеминентнијих професора.
Управница тог програма Драгица Вујадиновић и продеканица за научни и стручни рад Правног факултета Нина Кршљанин наводе да тај програм настоји да преиспита све гране права и правног образовања из перспективе родне равноправности и превазилажења родне неједнакости, као и вишеструке дискриминације којој су жене нарочито изложене.
Право уписа на овај програм до краја септембра имају студенти са завршеним студијама права, друштвених и хуманистичких наука, који након завршеног мастера добијају титулу "Мастер права - Право и род".
Развој и промоцију овог наставног програма на Правном факултету подржава и Мисија ОЕБС у Србији.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)