ЗА ЂАЧКЕ ЗАДРУГЕ 12 МИЛИОНА ДИНАРА: Потписани уговореи са директорима 36 школа
МИНИСТАРКА просвете Славица Ђукић Дејановић доделила је данас директорима 36 основних школа у Србији уговоре о финансијској подршци ученичким задругама.
танјуг
- Министарство је ту да подржи и оснажи школе да унапређују васпитно-образовни рад, између осталог и кроз конкурсе и средства која обезбеђујемо. Путем овог Јавног позива доделили смо око 12 милиона динара ученичким задругама. Од 2020. до сада 65 милиона - рекла је министарка.
Ђукић Дејановић је истакла да су школе те које свакодневно развијају потенцијал ученика, јачају њихову мотивацију за рад, жељу да буду људи.
- Успешни и одговорни, јер они су наша будућност - рекла је министарка.
На скупу су представљени производи и радови, који су настали ангажовањем ученика у школским задругама, а директори школа сагласни су у томе да међу ученицима влада велико интересовање за овакво вишезначајно ангажовање.
Препоручујемо
ПРАВО НА ЗДРАВО ОДРАСТАЊЕ: Јавни родитељски састанак одржан у Нишу
21. 11. 2023. у 11:44
ОБЕЛЕЖИЛИ 55 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА: Свечана академија на Факултету политичких наука
15. 11. 2023. у 11:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)