МЕЂУНАРОДНА ОЛИМПИЈАДА У ЗНАЊУ: Нашим математичарима пет медаља
ЧЕТВОРИЦА ученика Математичке гимназије освојила су три златне и две сребрне медаље на 15. Међународној олимпијади у знању, која се од 29. октобра до 5. новембра одржава у Анталији.
Фото А. Станковић
Медаље су освојили Вукашин Бабић (математика и физика – две златне медаље), Стефан Шебез (математика – златна медаља), Гвозден Лапчевић (математика – сребрна медаља) и Јанко Поповић (хемија – сребрна медаља).
Тимом је руководио др Миљан Кнежевић, продекан Математичког факултета Универзитета у Београду који је уједно и сарадник у Математичкој гимназији у Београду.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)