ПРЕМИНУЛА АНЂЕЛА ЛЕНСБЕРИ: Звезда серије "Писац и детектив" умрла је у 97. години

11. 10. 2022. у 22:19

АНЂЕЛА Ленсбери, свестрана глумица коју су обожавале генерације кроз незаборавне улоге и 75 година дугу каријеру, преминула је у 97. години, саопштила је њена породица, а преноси "Њујорк Тајмс".

ПРЕМИНУЛА АНЂЕЛА ЛЕНСБЕРИ: Звезда серије Писац и детектив умрла је у 97. години

Foto: Printskrin/Youtube/Oscars

- Деца даме Анђеле Ленсбери са жаљењем објављују да је њихова мајка умрла мирно у сну код куће у Лос Анђелесу у 1:30 ујутро данас, уторак, 11. октобра 2022, само пет дана након њеног 97. рођендана - наводи "НБЦ".

Глумица, рођена у Лондону, освојила је пет награда Тони.

Ленсбери је своје певачке вештине пренела са Бродвеја на филмско платно у анимираном филму „Лепотица и звер“ у ком је позајмила глас Госпођи Чајник.

Пре шест година је на 25. годишњицу тог филма запевала насловну нумеру.

Већ је имала дугу и успешну каријеру када је прихватила улогу коју највише Американаца највише памти – списатељице кримића Џесике Флечер у серији „Убиство, написала је“.

Серија се емитовала 12 сезона, од 1984. до 1996. године.

БОНУС ВИДЕО: КАРАЂОРЂЕВО ЗВОНО ОДЈЕКУЈЕ 210 ГОДИНА: Вожд га је даровао да би објавило слободу народу

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.

06. 02. 2026. у 22:55

ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

ПОЗНАТ ПО ПРЕГОВОРИМА СА ПРИГОЖИНОМ ТОКОМ ПОБУНЕ: Ко је рањени руски генерал? Командовао у Сирији, носи звање Хероја Руске Федерације (ФОТО)