ПРОГРАМСКИ САВЕТ ФИЛМСКИХ СУСРЕТА: Најоштрије осуђујемо сваки вид насиља

Д. А.

24. 08. 2021. у 19:52

НИШ је, ових дана, филмска престоница Србије, јер се у њему дешава најстарији и најзначајнији домаћи фестивал, посвећен дугометражном играном филму – 56. Фестивал глумачких остварења играног филма у Нишу, популарни Филмски сусрети.

ПРОГРАМСКИ САВЕТ ФИЛМСКИХ СУСРЕТА: Најоштрије осуђујемо сваки вид насиља

Фото: Д. Алихоџић

Велика нам је част што можемо да угостимо велики број значајних филмских глумаца, као учеснике Фестивала, редитеље као њихове госте, као и представнике најзначајнијих институција и фестивала у Србији и региону. Пројекције се одвијају пред великим бројем гледалаца и интересовање за филмове у званичном програму, а међу њима је и неколико светских и домаћих премијера, изузетно је и превазилази сва наша очекивања, с обзиром да се фестивал одржава у специфичним епидемиолошким околностима.

Веома нам је жао што су се квалитетан програм Фестивала и огромно интересовање публике, као и веома богат програм пратећих манифестација, у једном тренутку сасвим неоправдано нашли у сенци немилог и недопустивог инцидента који се десио у лобију хотела Амбасадор, у раним јутарњим часовима 23. августа 2021.

Желимо да најоштрије осудимо сваки вид вербалног и физичког насиља на Фестивалу, или мимо њега, јер су дијалог и нормалан разговор једини начин за решавање приватних и професионалних спорова. Позивамо органе реда да што енергичније реагују, поступе у складу са законима и прописима и на тај начин јасно покажу да било какви насилни поступци неће бити, ни на који начин толерисани.

Жалимо што је изјава директора Фестивала о Предрагу Гаги Антонијевићу , као госту фестивала извучена из контекста, и превише слободно интерпретирана, јер је познато да су на нашем Фестивалу, сви глумци, редитељи и продуценти, више него драги гости. Господин Антонијевић био је гост на званичном пријему и свечаној вечери на отварању Фестивала и уважен је као угледан филмски уметник са респектабилном биографијом и редитељским опусом.

Овом приликом позивамо све љубитеље филма да наставе да прате наш Фестивал јер и у наредним данима следе квалитетни филмови са изванредним глумачких остварењима у јединственом амбијенту Летње позорнице на Тврђави.

Програмски Савет Филмских сусрета

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ГАВРИЛОВА МАЈКА И МОЈ ПРАДЕДА...: Принцип ПРЕДАК нашег познатог певача (ФОТО)