ЗОРАН ПАЈИЋ ЗА "ТВ НОВОСТИ": Љубав је сигуран ослонац у свету пуном изазова, а Константин је између разума и осећања (ФОТО)

Душан Цакић

19. 12. 2025. у 12:05

ПОПУЛАРНИ глумац Зоран Пајић, препознатљиво ТВ лице своје генерације, улази у нову телевизијску сезону са улогом која спаја хумор, емоцију и породичну драму.

ЗОРАН ПАЈИЋ ЗА ТВ НОВОСТИ: Љубав је сигуран ослонац у свету пуном изазова, а Константин је између разума и осећања (ФОТО)

Фото: Александар Крстовић/ПРВА

После запажених улога у серијама које су обележиле домаћи ТВ простор, Пајић у романтичној комедији „Дадиља на селу“ (коју гледамо од јуче, 18. децембра, па сваког четвртка и петка у 21 сат на ТВ Прва), доноси лик човека затвореног у форму, али гладног љубави, док истовремено, сваког уторка у 21.15х на истој телевизији, кроз хуманитарни формат „Хајде да се волимо“, показује да глума није само занат, већ и одговорност према људима и времену у ком живимо.

Иако га публика и данас најчешће везује за серију „Истине и лажи“, која се годинама репризира и не губи на гледаности, Зоран је глумац који свој пут гради тихо, упорно и без компромиса. Дипломац Академије уметности у Београду, из класе легендарног Предрага Ејдуса, данас је у фази када са зрелошћу долази и унутрашња слобода. Управо та слобода, како каже, у разговору за „ТВ новости“, највише га је обузела на снимању нове серије, али и у сусретима са људима чије животне приче мења кроз хуманитарни рад, подсећајући да је љубав најјачи покретач свега.

Фото: Александар Крстовић/ПРВА

*Какви су утици са снимања серије „Дадиља на селу“ и шта очекујете од улоге?

- Могу слободно да кажем да сам се најопуштеније и најслободније осећао баш на овом снимању. Можда то има везе и с досадашњим искуством, али мислим да је и до одличне екипе испред, али и иза камера. Много сам заволео улогу Константина Максимовића и осећао сам се пријатно у његовим ципелама. Једва сам дочекао да играм у комедији и ето, Константин је дошао баш у право време када сам спреман за овакву врсту изазова.

*По чему је ова серија посебна?

- По жанру је романтична комедија. Мислим да је посебна јер са собом носи неку посебну енергију. Мица, дадиља са села, долази у једну углађену београдску породицу из високе класе којој је потребна њена помоћ у сваком смислу. Мислим да оно што наша серија нуди је смех, топлину, лепу емоцију, чак и сету, као и неке луцидне и уврнуте ситуације и када се све то помеша, добићете серију у којој ће цела породица уживати.

*Какав је Константин Максимовић ког тумачите у серији?

- Он је самохрани отац троје деце и уважени архитекта. Њему је још од малих ногу живот био одређен. Одлазак у интернат, диплома архитектонског факултета и наслеђивање породичног бироа, све је он то морао да испуни како би задовољио родитеље и своје претке. Родитељи нису обраћали пажњу на његове потребе, нити су му пружали саосећајност и љубав, што се касније одражава и на његов однос према деци. Иако их неизмерно воли, Константин не зна на прави начин да изрази емоције према њима, већ му је најбитније да не обрукају презиме Максимовић. После смрти његове вољене супруге, он је остао сам с троје деце и заиста се тешко сналази у тој улози. Труди се да буде строг, иако то није његова права природа. И поред круте спољашности у дубини душе је онај дечак коме је потребна љубав, разумевање и пажња. На сву срећу долази Мица која ће доста тога променити у њиховим животима.

*Главна женска поверена је Мирки Васиљевић. Како сте се снашли вас „двоје у кадру“?

- Мирка је велики професионалац и поседује изражену глумачку интелигенцију. Није од оних глумаца који само чекају да изговоре своју реплику, него пажљиво слуша колегу у сцени и пази на сваки детаљ, од костима до сценографије. Потпуно је предана и ништа не препушта случају. Уме да посаветује и помогне колегама и улога Мице јој одлично пристаје. Цео кастинг је баш погођен, а то нам је донело лакоћу и уживање у игри.

*Гледамо вас и у формату „Хајде да се волимо“ који је хуманитарног карактера и многим људима у пројетку „мењате живот из корена“. Шта вам пролази кроз главу док разговарате и радите са њима?

- Често се подсетим колику снагу љубав поседује. Да је љубав заиста покретач свега, а да доброта и саосећајност може људима много да помогне. Баш зато и радим овај пројекат, јер и поред свакаквих изазова у животу, никада нисам одустајао од доброте и вере у љубав. Многима можда ово звучи отрцано, многи су изгубили веру у људе и добро, али баш зато ми је и драго да сам део ове емисије, јер желим да их уверим у супротно. Колико заправо људима треба загрљај, топла реч и сазнање да нису сами, да постоје људи који их разумеју и да желе да им помогну. И кад се разочарате из овог, или оног разлога, увек треба имати на уму да то није крај и да вам живот донесе неке људе који ће вам помоћи и пружити наду.

Фото: Александар Крстовић/ПРВА

*Шта вам је најупечатљивије, ко је или шта је на вас оставило најјачи утисак у емисији?

- Многе приче, јер је свака посебна на свој начин, али издвојио бих дивну Мирославу која на свом бициклу прелази километре и километре, по снегу, киши, ветру како би однела гардеробу, храну, пиће и лекове онима којима је то најпотребније. Она је прави пример да постоје особе које помажу другима, а да не траже ништа за узврат.

*Како се као водитељски пар „допуњујете“ са Марином Ћосић?

- Уживам у раду с Марином. Уме да саслуша и помогне. Саосећа се са саговорницима, пажљива је и једна велика душа. Разумемо се и кад ћутимо и задовољство ми је да радим с њом.

*Сматрате ли да тренутна хиперпродукција серија не може да угрози њихов квалитет?

- Зависи шта је за кога квалитет. За мене је једна од наших квалитетнијих серија „Грлом у јагоде“, за некога нешто друго. Снимало се и у Југославији доста, било је и квалитетнијих серија и оних мање. Као мали обожавао сам „Камионџије“. Али оно што је најбитније, публика непогрешиво препозна квалитет и уме да награди. Такође, и време је најбољи показатељ квалитета.

*Памтите ли неки важан савет од професора Предрага Ејдуса, који је био ваш ментор?

- Да је глума једна велика борба. Борба са самим собом и с улогама. Баш као и живот. Нема опуштања никад. Концентрација, присутност, као и огроман рад су веома битни за сваког глумца.

Фото: IMBd

*Некада је то важило за Милену Дравић и Љубишу Самарџића или Миру Бањац и Бату Стојковића. Ко су вам омиљени телевизијски парови?

- Ту су још и Мија и Чкаља, Весна Тривалић и Милан Гутовић, Радмила Савићевић и Бата Живојиновић, Марко Николић и Светлана Бојковић.

*Једном сте рекли да не бисте волели да играте наги. Значи ли то да нисте спремни на све изазове које глума са собом носи?

- Бити наг и није неки глумачки изазов, то је за мене више питање сценарија и редитеља. Да ли има смисла или нема. За мене је изазов да играм улогу која је потпуно другачија од мене. Да пронађем у себи нешто што до тада нисам ни знао да поседујем. Да то пробудим и освестим. Да налазим глумачка решења, да улазим у најмрачније делове психе ликова.

*Серија или филм који су на вас едавно оставили снажан утисак?

- Мењало се с годинама, али тренутно то су два филма. Бергманова „Персона“ и „Огледало“ Тарковског. Филмови које сам и по више од пет пута гледао и увек пронађем нешто ново, у мени пробуди неку нову емоцију. Тарковски је лирика, буди у мени меланхолију, носталгију, осећање које је својствено само мени, док уз „Персону“ увек нешто ново спознам о себи и људима.

*У којим представама вас гледаоци тренутно могу пратити?

- Тренутно због снимања нисам активан у позоришту, али од следеће године ће ме сигурно бити. Баш сам се ужелео позоришта и тог живог контакта с публиком.

Фото: Smart media production

*На вашем ТикТок профилу, најчешће снимате забавне видео-снимке са породичном тематиком. Зашто вас занимају баш такви односи?

- Осим што су забавни, трудим се и да оголим нашу стварност и породичне односе. Често су коментари типа прво си ме насмејао, а онда растужио, а то је оно што сам и желео да постигнем. За мене су ти клипови и нека врста терапије, баш као и глума. Покушавам да дођем до неких одговора и неке ствари ми заиста постану јасније. Уживам да се бавим нашим менталитетом, да откривам због чега су ти породични односи баш такви какви јесу, да долазим до закључака, да уз помоћ психологије сазнам које су то трансгенерацијске трауме, модели понашања који се стално понављају. А све то желим да представим на неки комичан начин који уме и да насмеје, али и да натера на размишљање.

*Да ли имате вој омиљени видео?

- Сваки видео с љубоморном и посесивном „Девојком од сина“ ми је занимљив. А бабу су многи заволели, а ја уживам да је играм, јер је негде она најмудрија у породици, а нико је не схвата озбиљно. Она увек каже истину, коју други чланови породице неће, или не желе да чују.

Фото: Emotion production

*Шта вас испуњава, шта вам доноси радост?

- Испуњава ме смислени разговор с блиским људима о неким темама које ме интересују, кад читам добру књигу, кад одгледам одличан филм. Испуњава ме кад помажем другима, кад осетим доброту међу људима. Испуњавају ме путовања, анализе свега и свачега, море, када се смејем с најближима.

*Како видите себе у периоду од десет година, на приватном и на пословном плану?

- Замишљам себе као бољег човека, с новим сазнањима, новим улогама које ме испуњавају, људима које волим. Замишљам себе као неког ко не стагнира, већ напредује, као неког ко није изгубио веру у добро.

 

БОНУС ВИДЕО:

ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду