ОПТУЖЕНИ НЕГИРАЈУ КРИВИЦУ: Суђење за напад адвоката и судију
УРОШ Анђелковић (40) и Ненад Ђорђевић (42), оптужени да су у ноћи између 14. и 15. маја у башти кафића на Врачару напали адвоката Горана Петронијевића и судију у пензији Новицу Пековића, негирали су данас пред Првим основним судом у Београду кривицу.
Фото: Н.Живановић
Према ономе шо се наводи у оптужници, они су након што су их полицајци и припадници Комуналне полиције упозорили на понашање у кафићу у којем су били, напали адвоката и судију, који су седели у суседном локалу. Тврди се да су их ударали рукама, ногама и столицом, након чега су побегли, али су убрзо ухапшени.
Анђелковић и Ђорђевић су јуче тврдили да нису криви. Навели су да су били испровоцирани и да се догађај није одиграо онако како је то представљено у оптужном предлогу.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)