ДЕТАЉИ СА СУЂЕЊА СИМОНОВИЋУ: Саслушани вештаци, ево шта су рекли
СУЂЕЊЕ Драгољубу Симоновићу, некадашњем председнику општине Гроцка и осталим оптуженима, који се терете за паљење куће Милану Јовановићу, новинару "Жиг инфа", настављено је у Другом основном суду у Београду, након што је стигло решење Вишег јавног тужилаштва којим је одбијен захтев адвоката одбране за изузеће Небојше Поповића, тужиоца Другог основног тужилаштва.
Фото Н. Скендерија
Претрес је настављен саслушањем вештака, односно стручних сарадника. Најпре је свој исказ дао вештак балистичар, који је рекао да је вештачио чауру која је нађена на лицу места, а након пожара, недалеко од гараже и куће новинара.
- Чаура, која је пронађена, а потиче од метка калибра 7,65 мм, највероватније је активирана дејством пламена и температуром вишом од 60 степени, која делује на барутне честице - објаснио је балистичар. - Ипак, не искључује се ни могућност да је метак испаљен из оружја, као ни да је, можда, стављен у коктел који је убачен у гаражу и који је изазвао пожар у њој, а потом и у кући.
Након тога саслушан је стручни сарадник електро струке Миодраг Стојковић, који је покушао да оповргне вештачење његове колегинице, судског вештака Ане Милосављевић, а везано за штету насталу у пожару, када је реч о струји и пратећим елементима.
- Поседујем податак да струја није била искључена када се десио пожар, као ни после тога - каже стручни саветник. - Дистрибуција нема забележен податак о пожару, о чему је требало да их обавесте ватрогасци и полиција, а најпре власник чија је имовина горела или неки грађанин. Нема података ни о искључењу струје.
Након тога, дошло је до стручног сукоба између двоје колега, а везано за причињену штету око електроинсталација у кући новинара после пожара.
- Остајем при својој тврдњи да није било тоталне штете и да је она, из не знам којих разлога, предимензионирана - казао је стручни сарадник.
Препоручујемо
ДРАМА НА АУТО-ПУТУ КОД НИША: Сударили се путнички аутобус и камион, има и повређених
21. 03. 2026. у 18:23
ТРАГЕДИЈА У ГСП АУТОБУСУ: Жена преминула у току вожње у центру Београда
21. 03. 2026. у 18:12
ИЗБОДЕН МЛАДИЋ НА ЗВЕЗДАРИ: Нападачи побегли са лица места
21. 03. 2026. у 17:28
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)