ХАПШЕЊЕ У ЧАЧКУ: Оштетио повериоце за 77 милиона

В. И.

28. 09. 2020. у 16:57

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву и Пореском управом из Чачка, ухапсили су Чачанина Д. С. (50).

ХАПШЕЊЕ У ЧАЧКУ: Оштетио повериоце за 77 милиона

Илустрација полиција Фото Depositphotos

Ухапшен је због сумње да је извршио кривична дела злоупотреба положаја одговорног лица и пореска утаја.

Сумња се да је Д. С, као одговорно лице фирме „СД Транс" из Чачка током 2018. и 2019. године у више наврата подизао новац са рачуна ове фирме како би изазвао блокаду текућег рачуна и онемогућио повериоце да наплате своја потраживања, саопштио је МУП. Он је, како се сумња, новац подизао на име фиктивно сачињених рачуна издатих од једне фирме за услуге точења и преузимања горива које није извршено.

На овај начин он је себи прибавио противправну имовинску корист, а повериоце оштетио за 77.585.074 динара.

Такође, осумњичени је умањио порез на добит правних лица и порез на приход од капитала за 2018. и 2019. годину за фирму „СД Транс" чиме је оштетио буџет Републике Србије за 25.329.234 динара, наводи се у саопштењу.

Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХОЋЕ ЛИ ИХ ТРАМП ЖРТВОВАТИ У ДОГОВОРУ СА СИЈЕМ? Опасне игре у Пекингу, цео свет чека расплет