СРПКИЊА РАЊЕНА У ТЕРОРИСТИЧКОМ НАПАДУ У ИСТАНБУЛУ: Ивица Дачић открио идентитет повређене жене која ће вечерас бити оперисана
Министар спољних послова Србије Ивица Дачић рекао је да је у данашњем терористичком нападу у Истанбулу рањена једна држављанка Србије.
Фото Танјуг/АП
- У данашњој експлозији у Истанбулу рањена је једна наша држављанка. Реч је о туристи Драгани Ристић из Ниша. Она је ван животне опасности и налази се у болници, где ће вечерас бити оперисана, јер ју је гелер погодио у раме - рекао је министар Дачић за Курир.
За сада, међутим, како Дачић наводи, нема званичних информација из Истанбула.
- Ово је информација од наших туриста који су били на лицу места и јавили се нашем генералном конзулату, који ће пружити помоћ свим нашим држављанима. Генерални конзул Ивана Пејовић је у сталном контакту са нашом рањеном држављанком. Обавештаваћемо јавност о свим новим детаљима и развоју ситуације - додао је Дачић.
У недељу поподне у пешачкој туристичкој улици Истиклал у центру Истанбула догодила се експлозија. Гувернер града Али Јерликаја раније је изјавио да је, према прелиминарним подацима, у експлозији погинуло шест особа, а 81 је повређена. Полиција се налази на месту напада и у току је истрага. Турски председник Реџеп Тајип Ердоган назвао је експлозију „бомбашким нападом“.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)