АПЕЛАЦИЈА ПОТВРДИЛА: Васпитачица крива због „напуштања немоћног лица“
Нишки Апелациони суд потврдио је одлуку Основног суда у Сурдулици, којом се васпитачица М.С. из Владичиног Хана проглашава кривом и кажњава на две године затвора, због кривичног дела „напуштање немоћног лица“, у овом случају деце у вртићу што је резултирало трагедијом.
Фото: Ј. Ћосин
Наиме један од дечака ставио је жир у уста четворогодишњем Д.Ђ. из Владичиног Хана, који је од последица гушења преминуо упркос борби лекара.
Апелациони суд је потврдио пресуду Основног суда у Сурдулици, готово у време годишњице смрти детета која се десила 28. децембра 2022. године.
Током мучног процеса, који су не сам родитељи већ и остали сведоци тешко поднели васпитачица је рекла да јој је једно од троје деце, која нису спавала у тренутку када је она напустила просторију, тачније девојчица, рекла, да је један од двојице будних дечака, наводећи га именом, ставио жир у уста малом Д.Ђ. док је он спавао, те да је она била одсутна свега девет минута.
Препоручујемо
Почела хапшења због ширења лажних вести о наводним инцидентима на Music week-у
29. 06. 2026. у 15:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)