ОСАМ МЕСЕЦИ ЗАТВОРА: Изречена казна А.Т. заступнику УГ "Ами", за злоупотребу, ВЈТ најавило жалбу
ПОВОДОМ кривичног поступка који се води пред Вишим судом у Новом Саду против оптужене А.Т. као одговорног лица и заступника удружења грађана “АМИ”, због продуженог кривичног дела злоупотреба положаја одговорног лица из члана 227 Кривичног законика, Више јавно тужилаштво у Новом Саду обавештава јавност да је Посебно одељење за сузбијање корупције овог тужилаштва на основу прикупљених и изведених доказа јавног тужилаштва на главном претресу пред судом доказало наводе из поднете оптужбе.
ФОТО:Љ.П.
Из овог тужилаштва подсећају да је 26. јуна у сарадњи Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду и Управе криминалистичке полиције Одељења за сузбијање корупције, ухапшена А.Т., када јој је по налогу јавног тужилаштва било одређено задржавање до 48 часова. Након даљих доказних радњи предузетих у том предмету, Посебно одељење за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду је 3. јула поднело оптужни предлог Вишем суду у Новом Саду против А.Т. као одговорног лица и заступника удружења грађана “АМИ”.
На главном претресу одржаном пред Вишим судом у Новом Саду, како се наводи у саопштењу новосадског ВЈТ, јавно тужилаштво је доказало да су удружењу грађана “АМИ” додељена средства од Града Новог Сада, АП Војводине и Републике Србије за реализацију шест пројеката, у укупном износу од 2.740.000 динара.
- Доказано је да активности на пројектима нису спроведене и да је оптужена А.Т. даваоцима средстава подносила лажне извештаје о правдању утрошка додељеног новца у којима је описивала активности на пројектима које се никада нису догодиле (предавања, радионице, и др.). - наводи се у саопштењу Вишег јавног тужилаштва у Новом саду. - На тај начин је Граду Новом Саду, АП Војводини и Републици Србији нанета имoвинска штeта у укупном износу од 2.740.000 динара.
Виши суд у Новом Саду – Посебно одељење за сузбијање корупције, након одржаног главног претреса, 24. новембра јавно је објавио пресуду којом је оптуженој А.Т. изрекао казну затвора у трајању од осам месеци, затим меру безбедности забране вршења позива, делатности и дужности у трајању од пет године, као и меру одузимања имовинске користи. Истом пресудом оптужена А.Т. је обавезана да накнади штету Граду Новом Саду, АП Војводини и Републици Србији у укупном износу од 2.740.000 динара.
Незадовољно висином изречене казне затвора, Више јавно тужилашво у Новом Саду обавештава јавност да ће Посебно одељење за сузбијање корупције овог тужилаштва након достављања пресуде, у законском року, изјавити жалбу у делу одлуке суда о мери изречене казне.
Препоручујемо
ДЕТАЉИ СТРАВИЧНЕ САОБРАЋАЈНЕ НЕСРЕЋЕ КОД ЛАСТЕ: Повређено шест особа, од тога троје деце
12. 01. 2026. у 22:01
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)