У СПЕЦИЈАЛНОМ СУДУ ОКОНЧАНО СУЂЕЊЕ ОПТУЖЕНИМА ЗА ПЛАНИРАЊЕ УБИСТВА СВЕДОКА-САРАДНИКА: Шарићу и екипи пресуда 14.априла
ПРЕД Специјалним судом у Београду, 14. априла биће изречена првостепена пресуда оптуженима да су као припадници организоване криминалне групе Дарка Шарића хтели да убију и дискредитују сведока-сарадника Небојшу Јоксовића.
Архива Новости
Јавно тужилаштво за организовани криминал захтева од већа да оптужене осуди на казне од пет до 15 година затвора, док окривљени и њихови браниоци сматрају да их треба ослободити оптужби.
У наставку главног претреса и последњи оптужени изнели су завршну реч. Рођени брат Дарка Шарића, Душко, који се терети да је давао новац високорангираним припадницима МУП Србије, а заузврат добијао информације, рекао је да није крив.
- Оптужен сам само зато што сам Дарков брат - изјавио је млађи Шарић. - Хвала Богу на таквом брату. Никада у животу нисам користио скај-апликацију. Молим вас да донесете праведну пресуду.
Тужилац за организвоани криминал затражио је потом од судског већа, којим председава судија Зоран Шешић, да првооптуженом Дарку Шарићу продужи притвор, а да се његовом браниоцу, који је у овом предмету другооптужени, Дејану Лазаревићу забрани да се убудуће бави адвокатуром. На ово је реаговао Шарић, који је рекао да му је "жао шта се ради Дејану":
- Он је мој адвокат и даље и зато су га оптужили. Часно је радио свој посао.
Поред Душка Шарића, завршну реч је изнео и некадашњи навијач Урош Радовановић (раније се презивао Мишић), који је затражио да га суд ослободи кривице.
- Сматрам да је "скај" комуникација незаконита и не може да се користи као доказ - истакао је адвокат Никола Думнић, који поред Радовановића заступа и окривљеног Марка Вукића. - Чак и уколико се прихвати као доказ, у њој нема доказа за кривицу мојих брањеника.
ЈТОК је у завршној речи пре неколико рочишта навело да је кривица оптужених доказана и затражио да се првооптужени казни са 15 година робије, а адвокат Лазаревић и тројица полицијских службеника на по пет мање.
Током изношења завршних речи тужилац Војислав Исаиловић је навео, поред осталог, да се из комуникације преко криптоване апликације "Скај", коју је, иначе, судско веће прихватило као доказ, види опседнутост припадника ове групе "Фирером", односно тужиоцем Сашом Иванићем, ког су поменули 254 пута. Иванић је поступао у кривичним поступцима против Шарићеве групе.
- То што су га називали погрдним именима, за тужилаштво не представља увреду већ потврду да радимо законито - рекао је Исаиловић.
Оптужени
У ОВОМ судском предмету оптужени су Дарко Шарић, Дејан Лазаревић, Бојан Станојковић, Данило Одовић, Александар Бошковић, Никола Спасојевић, Данило Стојановић, Милутин Радовановић, Душко Мирковић, Стефан Андрејић, Марко Вукић, Урош Радовановић, Милан Вучинић, Арса Шарић и Душко Шарић.
Бојан Станојковић, Никола Спасојевић, Стефан Андрејић, Марко Вукић и Арсо Шарић су у бекству и судило им се у одсуству. Душко Шарић и Милан Вучинић предали су се у јануару прошле године и, после положеног јемства, на суђења су долазили са слободе.
Препоручујемо
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)