ПРЕКИНУТ ГЛАВНИ ПРЕТРЕС У ВРАЊУ: Новинарка Јанковић сумња у правичност
У Основном суду у Врању, данас је требало да се одржи главни претрес у случају надокнаде штете новинарки Тањи Јанковић, њеном оцу и сестри који су пре десетак година претучени на свадби у Врању.
Фото: Ј.С.
Судија Основног суда у Врању Ивица Станковић је након бурне реакције Тање Јанковић која је негодовала због његовог према оптуженима и њиховим сведоцима, одлучио да прекине суђење и понуди своје изузеће председници Основног суда судији Драгани Тасић.
- Морала сам да реагујем, јер је судија Станковић наводио и сугерисао сведоцима како да говоре и исправљао у исказима, те у записник уносио исправљене изјаве. Није реаговао на нашу примедбу да је индикативно да се већ два судска вештака "из личних разлога" изузимају и одбијају да вештаче, већ је када сам ја рекла да сумњам да је вршен притисак на вештаке мене опоменуо и запретио ми новчаном казном и удаљавањем из суднице - наводи Тања Јанковић и додаје да је са појединима водио присне разговоре.
Она је због свега на суђењу, али и због мучног поступка деценисјког доказивања била принуђена да уложи приговор.
- Десет година је трајао кривични поступак, једна судија је разрешена, очигледни су били притисци и узаиста имам право да сумњам, а понашање и опхођење судије Станковића у досадашњем поступку улива ми велику сумњу. Сада ће списи предмета бити код Председнице суда, а она је донела првостепену пресуду у кривичном поступку, па нека на основу записника сама оцени да ли је постојала присрасност судије током рочишта – каже Јанковић за Новости.
Подсетимо, за напад на новинарку Тању Јанковић, њену сестру и оца и наношење тешких телесних повреда, на затворске казне осуђени су инспектор СБПОК-а Ненад Јовановић и још петорица нападача. У међувремену започео је поступак за накнаду штете.
Председница суда Драгана Тасић каже за Новости да ће се огласити након што се детаљно упозна са случајем.
Препоручујемо
УХАПШЕН ОСУМЊИЧЕНИ ЗА ПРЕВАРЕ: Варао муштерије за куповину клима уређаја
16. 06. 2026. у 21:00
УХАПШЕН ПРОВАЛНИК ИЗ ПАНЧЕВА: Обијао куће и крао новац, накит и техничку робу
16. 06. 2026. у 20:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)