ОДБИЈЕН ЗАХТЕВ ТАЧИЈЕВЕ ОДБРАНЕ: Није прихваћен предлог за саслушање осам страних дипломата
СУДИЈА претходног поступка Николас Гију одбио је захтев одбране бившег тзв. косовског председника и некадашњег лидера ОВК Хашима Тачија, којим је тражио да се осам бивших дипломата саслушају као сведоци у поступку који се против њега води пред Специјализованим већима, преноси Репортери.
Фото Архива
Као сведоци пред судом требало је да се појаве Стив Бенет, Весли Кларк, Џок Дови, Мајкл Дарки, Дан В. Евертс, Бернар Кушнер, Вилијам Вокер и још један дипломата чије име није наведено.
Специјално тужилаштво је 30. септембра поднело потврђену и измењену оптужницу против Хашима Тачија, Кадрија Весељија, Јакупа Краснићија и Реџепа Сељимија, која се састоји од десет тачака, и којом се они терете за ратне злочине и злочине против човечности.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)