СУД У ХАГУ ДОНЕО ОДЛУКУ: Тачи и Весељи остају у притвору

Биљана Ристивојевић

09. 06. 2022. у 12:14

СПЕЦИЈАЛНИ суд са седиштем у Хагу донео је одлуку да бивши председник привремених приштинских институција Хашим Тачи и бивши председник парламента Кадри Весељи остају у притвору, преноси Репортери.

СУД У ХАГУ ДОНЕО ОДЛУКУ: Тачи и Весељи остају у притвору

Фото: TANJUG/ Xinhua/Wu Wei

Портал наводи да је одлука донета 26. маја, а да је данас објављена.

Одбрана Тачија поднела је претпретресном судији трећи захтев да Тачи буде пуштен у кућни притвор или у трећу земљу која је понудила гаранције.

Тачија и Весељија оптужница терети за прогон, затварање, друге нехумане поступке, мучење, убиство и присилни нестанак лица, противзаконито хапшење и лишавање слободе и сурово поступање, у периоду од марта 1998. до септембра 1999. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

НИШТА ОД ШРЕДЕРА, ОДБИЈЕН ПУТИНОВ ПРЕДЛОГ! Стиже Ангела? Ко би могао бити европски посредник у миру Москве и Кијева