ЈОЦА АМСТЕРДАМ ТРАЖИ НОВО СУЂЕЊЕ ЗА "ОЛИМП": Захтев Сретена Јоцића Вишем суду у Београду
Сретен Јоцић звани Јоца Амстердам затражио је од Вишег суда у Београду понављање суђења у поступку у којем је у мају 2011. године правоснажно осуђен на максималну затворску казну због подстрекавања на убиство Горана Марјановића 1995. у спортском центру "Олимп".
Фото А. Станковић
Он је 10. јануара ове године поднео ванредни правни лек - захтев за понављање кривичног поступка, прецизирала је портпарол Вишег суда Татјана Матић. Овај захтев је, како је додала, тренутно на одлучивању пред ванпретресним судским већем. Веће може да одбаци, одбије или усвоји захтев и наложи понављање поступка.
Јоцић је за подстрекавање на убиство Марјановића правоснажно осуђен на 15 година затвора, али му је казна Законом о амнестији из 2012. смањена за четвртину, на нешто више од 11 година затвора.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (1)