НА РЕДУ САСЛУШАЊЕ СВЕДОКА: Сутра се наставља суђење у случају убиства Оливера Ивановића
САСЛУШАЊЕМ сведока тужилаштва пред Посебним одељењем Основног суда у Приштини сутра ће се наставити главни претрес у случају убиства лидера Г.И. СДП Оливера Ивановића.
Фото Танјуг
Према речима адвокатице Јоване Филиповић, браниоца некадашње Ивановићеве секретарице Силване Арсовић, суд је браниоцима оптужених доставио позив за наставак суђења за 22, 23. и 24. новембар, али осим за сутра, за остала два датума одржавање рочишта није потврђено.
- У понедељак ће се рочиште одржати са почетком у 9.30 али је тужилац Бурим Ћеркини обавестио суд да неће моћи да присуствује суђењу у уторак, 23 новембра, тако да је одржавање рочишта тог и наредног дана неизвесно - истиче за "Новости" Филиповићева која напомиње да је суд забранио да се јавности предочавају сведоци, али ће, како су пренели електронски медији на КиМ , данас бити саслушане личности из политичког живота.
Иначе, суђење за убиство Ивановића по трећој допуњеној оптужници косовског специјалног тужилаштва почело је шестог јуна ове године а њоме су обухваћени Марко Рошић, Недељко Спасојевић и Раде Басара који се налазе у притвору, као и Силвана Арсовић, Драгиша Марковић и Жарко Јовановић који су на слободи уз обавезу јављања надлежним полицијским станицама.
Оливер Ивановић, познати српски политичар са КиМ убијен је 16. јануара 2018. године испред седишта своје странке Г.И. "Слобода , Демократија, Правда" у Косовској Митровици.
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Препоручујемо
ТЕШКА САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА КОД ЗАЈЕЧАРА: Погинула једна особа, двоје тешко повређено
20. 11. 2021. у 21:03
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)