ЈЕЦАЈИ И СУЗЕ ЗА БОЈАНУ И ЈЕЛЕНУ: Њихов одлазак на море завио у црно породице Ћирић и Радовановић
РЕКА суза проливена је јуче Лазаревцем док су се родитељи, пријатељи и познаници опраштали од две најбоље другарице које су у суботу настрадале у саобраћајној несрећи код Билеће.
Foto: Društvene mreže
Њихов одлазак на море постао је ноћна мора за породице, које су завијене у црно после стравичне несреће у којој су настрадале. Тужне колоне испратиле су Бојану Ћирић (22) до гробља у Стубици, а њену вршњакињу Јелену Радовановић (22) до Сакуљинског гробља у Лазаревцу, чији су животи угашени кад су аутомобилом подлетеле под камион у месту Чепелица.
Опело прерано преминулој Јелени одржано је у подне на гробљу у Лазаревцу, а на вечни починак испратио ју је велики број чланова уже и шире породице, као и пријатељи. Сви су имали само једно питање: "Зашто баш Јелена?"
- Зашто ниси њу спасао, као што си мене? - једва је изустила Јеленина сестра док су око ње у сузама били пријатељи погинуле девојке.
Док су јецаји парали тишину на гробљу, лекари су указивали помоћ свима којима је позлило у капели.
Два сата касније, на гробљу у Стубици, сахрањена је Бојана Ћирић, а мештани Лазаревца, још у потпуном шоку због свега, тихо су између себе говорили да нема ништа горе него када се два млада живота овако угасе...
Гробље у Стубици испунили су јецаји док су Бојану најближи испраћали на вечни починак. Њени родитељ и брат потпуно су сломљени.
- Биле су дивне девојке, не могу да верујем да их више нема - рекла је кроз сузе једна мештанка.
Фото ATVBL.RS
Јелена је била студент завршне године Економског факултета, док је Бојана по струци била васпитач и већ је радила с децом у предшколским установама. Њих две биле су нераздвојне од основне школе, а њихово пријатељство било је познато свима који су их познавали.
- Биле су срећне што иду на море. Радовале су се и спремале, а сада их више нема... Ово је заиста велика трагедија - каже један од пријатеља погинулих девојака.
Као што смо већ писали, до несреће је дошло када је "пежо", у којем су се налазиле девојке, ударио у банкину са своје стране пута, а онда прешао на другу страну и ударио у камион. У моменту несреће "пежо" се кретао из правца Требиња, а камион из правца Билеће.
- Две младе девојке су доведене без знакова живота на наше одељење, урађена је реанимација, али, нажалост, безуспешно - рекла је начелница Одељења за интензивну негу у Болници Требиње др Тања Новарлић.
У саобраћајној незгоди учествовао је камион "мерцедес", којим је управљао Р. Д. из Билеће.
ОВО НИЈЕ СМЕЛО ДА ВАМ СЕ ДЕСИ
ОД страдалих девојака на друштвеним мрежама опраштају се рођаци и пријатељи:
- Лепе наше другарице... Нека вас анђели чувају на вашем заједничком путу... Ово није смело да вам се деси, другарице наше... Поносни смо што сте биле наше, наше најбоље... Ви сте биле веселе тачке нашег друштва, ништа више неће бити исто... Не знам како да опишем тугу коју осећам. Почивајте у миру... - само су неки од многобројних порука које се могу прочитати на друштвеним мрежама.
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)