"ДЕЦА НОН-СТОП ЗОВУ, НЕ ВЕРУЈУ ДА ЊИХОВИХ ДРУГАРА ВИШЕ НЕМА": Страдали пред полазак у школу, сутра сахрана малишана
САХРАНА малишана који су страдали на пружном прелазу у месту Петка код Лазаревца, одржаће се сутра у 13 часова, неутешна породица увелико припрема све за сахрану, а како сазнајемо, њихов отац Милан Д. на ногама носи сав терет откад је изгубио своје мезимце.
Фото Друштвене мреже
- Сви се припремамо на то да одемо сутра на сахрану, скупљамо снаге да уопште присуствујемо то, то су све наша деца, одрасли су у овом крају, не смем ни да замислим како је породици - каже блиска комшиница ове породице за Курир.
Тешки призори дочекаће сутра мештане села Лукавица, где су иначе малишани и одрасли.
За дечака (12) и девојчицу (14) који су погинули на пружном прелазу, комшије су говориле да су дивна деца, послушна и весела.
Свима ће, како кажу, недостајати, дечија граја, припреме за школу и враћање из исте.
- То су била деца за пример, дивна и пуна живота, обожавали су да се скупљају овде у улици и играју. Радовали су се чак и почетку школске године, како би видели и остале другаре које преко лета не виђају често, а сада телефони нон-стоп звоне, основци зову и у неверици питају да ли је тачно да њихових другара више нема, туга, једноставно велика туга - додала је.
Иначе, у понедељак пре него што је дошло до трагедије, отац се са децом упутио ка Убу где су имали у плану да проведу леп дан заједно у аква парку и уживају у купању.
Нажалост, у томе их је спречила зла коб када је таксиста Милан Лазаревић који их је возио ка Убу, покушао да пређе преко пружног прелаза и без заустављања воз је наишао на путничко возило и смрвио да у потпуности.
Двоје малишана страдало је на лицу места, као и таксиста који је управљао возилом, док је отац дечака и девојчице, преживео са лакшим повредама.
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)