МЕСТО ТРАГЕДИЈЕ У СОКОБАЊИ: "Новости" испред рудника "Соко" - стигла погребна возила (ФОТО/ВИДЕО)
ОСАМ рудара погинуло је у несрећи која се догодила јутрос у руднику Соко у Сокобањи.
Фото: Ј. Ћосин
Несрећа се догодила јутрос око 4 сата, а настрадали су рудари Златковић Дарко (1979), Ненад Тривунац (1985), Петровић Петар (1991), Грујић Радован (1975), Чокирило Бранко (1966), Бранислав Златановић (1967), Живковић Братислав (1963) и Стајић Бојан (1988).
Репортери "Новости" налазе се на месту несреће испред рудника "Соко" у Сокобањи.
На место несреће стигла су возила погребне опреме.
Фото: В.Ђ.
Подсетимо, повређени рудари се довозе у болницу у Алексинцу. Уплакане породице окупљене су испред и распитују се за своје најближе.
У болницу је примљено још двоје повређених рудара, који су тренутно на опсервацији, и њихово стање још увек није познато.
Директор Клиничког центра Ниш Зоран Перишић изјавио је данас да је, после несреће која се догодила у руднику "Соко" код Сокобање, у тој здравственој установи до сада хоспитализовано двоје рудара, који имају преломе грудног коша.
Перишић очекује да ће у КЦ Ниш током дана стићи између 20 и 30 рудара и наводи да та установа може да збрине толики број пацијената.
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)