ГОРИ ВЕЛИКИ БАГЕР У КОЛУБАРИ: Инцидент у РБ Колубара у Лазаревцу на копу Тамнава Западно поље(ВИДЕО)

ЗАПАЛИО се велики багер који одлаже земљу у оквиру Рударског басена Колубара на површинском копу "Тамнава Западно поље", вечерас око 22.30 сати.

ГОРИ ВЕЛИКИ БАГЕР У КОЛУБАРИ: Инцидент у РБ Колубара у Лазаревцу на копу Тамнава Западно поље(ВИДЕО)

Фото принтскрин Спутњик Србија

Како јављају радници са лица места, не постоји приступни пут багеру, па ватрогасне екипе не могу да приђу, како би локализовале пожар.

Како преносе медији, позивајући се на изјаве радника, до пожара је дошло када се запалила једна ролна, а затим је ватра захватила траку и проширила се по целом објекту.

Овај багер је важан у процесу производње угља, a реч је о највећем одлагачу на западном пољу "Тамнаве", најмлађег површинског копа који се налази у склопу Рударског басена "Колубара".

Ово је шеста хаварија у последње време у ЕПС-у. 

Шта је тачан узрок пожара требало би да утврди истрага.

(Ало.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (6)

ЛЕКАРИ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ! Андрија Бајић критично, жена се огласила - хитно пребачен за Београд