ХАПШЕЊЕ У ВЕЛИКОМ ГРАДИШТУ: "Лисице" председнику ловчаког удружења
ПО налогу Основног јавног тужилаштва у Великом Градишту, полиција је ухапсила С. М. (50) председника Ловачког удружења „Голуб“, Велико Градиште због постојања основа сумње да је извршио кривично дело неосновано добијање и коришћење кредита и друге погодности, фалсификовање исправе и злоупотреба поверења.
Д.Н.
Полиција саоптава да су ова кривична дела почињена у саизвршилаштву са М. Б. (50), управник ловишта „Рит“ и фактички секретар Ловачког удружења „Голуб“.
Како се сумња, од јануара 2022. до децембра 2023. године, С. М. овлашћен да заступа интересе ЛУ „Голуб“ и располаже новчаним средствима по рачунима наведеног ловачког удружења, у намери прибављања противправне имовинске користи М. Б., омогућио је М. Б. приступ систему за електронско плаћање са рачуна ЛУ који је М. Б. користио и вршио пренос новчаних средстава са рачуна удружења на свој рачун у укупном износу од 1.101.430 динара.
С. М. је омогућио М. Б. да не изврши плаћање дела закупа Ловачког дома у Великом Градишту, што је супротно потписаном Уговору о закупу, на тај начин што као закуподавац није предузео мере да обезбеди намирење потраживања од М. Б. у износу од 239.500 динара.
Осумњичени С. М. је поступио супротно одредбама Уговора о раду М. Б. коме је, док је обављао послове управника ловишта „Рамски рит“ којим газдује ЛУ Голуб, исплаћивао без основа увећену зараду у укупном износу од 314.000 динара.
Сумња се да је С. М. средства у износу од 600.000 динара додељена по Одлуци Општинског већа Велико Градиште и намењена за уништење штеточина и куповину хране за животиње искористио за исплату увећане зараде М. Б., неоснован пренос на текући рачун М. Б. и за друга плаћања која нису у вези са наменом средстава. Затим је сачинио лажне извештаје о утрошеним средствима и достављао их Општини Велико Градиште на име правдања одобрених средстава, наводећи да су средства утрошена у складу са њиховом наменом.
На овај начин, С. М. и М. Б. су оштетили Ловачко удружење у укупном износу од 1.654.930 динара, за колико је прибављена корист М. Б., док је причињена штета буџету Општине Велико Градиште у укупном износу од 600.000 динара.
С. М. и М. Б. су, уз кривичну пријаву, спроведени надлежном тужилаштву.
Припадници Министарства унутрашњих послова, УКП, Одељења за борбу против корупције наставиће даљи рад на сузбијању корупције на територији Републике Србије.
Препоручујемо
Расветљене пљачке џамија у Новом Пазару, Тутину и Сјеници: Ухапшен осумњичени
02. 05. 2026. у 17:23
Хитна помоћ: У пожару у Браће Јерковић погинула жена, пешака ударио трамвај
02. 05. 2026. у 16:32
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)