ТРГОВАЛИ КИЛОГРАМИМА КОКАИНА: Саслушана тројица ухапшених

Слађана Матић

24. 12. 2024. у 16:48

У Вишем јавном тужилаштву у Београду саслушани су Дарко У. (49), Дамир С. (37) и Ђорђе Л. (24) осумњичени за неовлашћено преношење и држање ради продаје више од 14,8 килограма кокаина и бранили су се ћутањем.

ТРГОВАЛИ КИЛОГРАМИМА КОКАИНА: Саслушана тројица ухапшених

Фото: Новости

Након саслушања тужилаштво је предложило судији за претходни поступак Вишег суда у Београду да им одреди притвор да не би утицали на сведоке и да не би поновили кривично дело у кратком временском периоду.

Наредбом о спровођењу истраге они се терете за кривично дело неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога, а Ђорђу Л. и кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја.

Постоје основи сумње да је 22. децембра 2024. године Дарко У.  у аутомобилу “volkswagen tоurаn”, у импровизованом простору испод седишта возача и сувозача преносио ради даље продаје 13.016,02 грама опојне дроге кокаин, упаковане у 13 пакета.

По претходном договору, Дарко У. најпре се састао са Дамиром С. на паркинг простору испред једног супермаркета у Јакову, где му је предао четири пакета са опојном дрогом кокаин укупне масе 4.007,24 грама.

Потом је наставио кретање ка Новом Београду где се у гаражи једне стамбене зграде састао са Ђорђем Л. и предао му девет пакета са опојном дрогом кокаин укупне масе 9.008,78 грама.

У стану којем непријављено борави Ђорђе Л. полицијски службеници пронашли су још 1.843,46 грама опојне дроге кокаин, као и 60 комада пиштољске муниције.

Личним прегледом код Ђорђа Л. пронађено 0.80 грама кокаина.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!