ПРОДУЦЕНТКИЊА КОЈА ЈЕ, У ПИЈАНОМ СТАЊУ, ИЗАЗВАЛА НЕСРЕЋУ ОСТАЈЕ У ПРИТВОРУ: Суд одбио жалбе странака, потврдио пређашње решење
КРИВИЧНО ванпретресно Веће Другог основног суда у Београду је данас одржало седницу на којој су одбијене жалбе странака у поступку и потврдило своје прошлонедељно решење којим је Нини К. (44), продуценткињи на једној познатој телевизији, која се терети да је изазвала саобраћајну несрећу у којој је повређена М.Ђ.(14), одређен притвор до 30 дана.
Идеја је да се регрутује нови кадар, Фото Д. Миловановић
Подсетимо, судија за претходни поступак Другог основног суда у Београду је окривљеној Нини К одредио притвор, јер постоје околности које указују да ће боравком на слободи ометати поступак утицањем на сведоке и да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело.
Суд је, међутим, одбио предлог Другог основног јавног тужилаштва да јој се одреди притвор и из разлога јер је дошло до узнемирења јавности, као и жалбу одбране која је захтевала да јој буде омогућена одбрана са слободе.
Нина К. се терети да је 26. јуна, у Улици војводе Степе, својим возилом налетела и тешко повредила девојчицу М. Ђ.
Нини К. се на терет ставља тешко дело против безбедности саобраћаја.
- Осумњичена је да је саобраћајну незгоду изазвала са умишљајем, с обзиром на то да је возилом управљала пијана, са 1,51 промила алкохола у крви, као и јер је до незгоде дошло на пешачком прелазу - тврди Тужилаштво и додаје да је она на саслушању изнела одбрану, након чега је уследио захтев за одређивање притвора. - Према подацима из регистра прекршајних санкција против осумњичене су поднета 33 захтева за покретање прекршајног поступка због извршења прекршаја из Закона о безбедности саобраћаја на путевима, а по којим захтевима је Прекршајни суд у Београду донео 11 осуђујућих пресуда.
Иначе, девојчица која је повређена у овом удесу и која је задобила тешке повреде главе и прелом обе ноге и даље је у болници. Њено стање је сада стабилно и она је, како кажу лекари, са интензивне неге пребачена на одељење и није животно угрожена.
Препоручујемо
Тешка несрећа на Новом Београду: Сударили се аутобус и аутомобил, жена озбиљно повређена
03. 05. 2026. у 07:08
Расветљене пљачке џамија у Новом Пазару, Тутину и Сјеници: Ухапшен осумњичени
02. 05. 2026. у 17:23
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)