"ПАО" ЗБОГ НЕДОЗВОЉЕНОГ ПОСЕДОВЊА РОБЕ - ЦИГАРА БЕЗ АКЦИЗЕ: Тражи се годину и по затвора
ДАНАС је Треће основно јавно тужилаштво у Београду поднело је оптужни предлог против Г. Р. (72) због сумње да је 20. септембра 2023. године у Новом Београду извршио два кривична дела недозвољен промет акцизним производима из одредбе члана 176 став 1 Закона о пореском поступку и пореској администрацији.
Фото Новости
Он је то, тврди Тужилаштво, урадио на тај начин што је у септембру супротно прописима који регулишу опорезивање акцизама неовлашћено држао производе који се у складу са законом сматрају акцизним производима, те је у свом возилу држао укупно 335 паклица цигарета без акцизних маркица, које су приликом редовне контроле пронашла овлашћена службена лица ПС Нови Београд.
Истим оптужним предлогом оптуженом је стављено на терет да је исто кривично дело на исти начин и на истом месту извршио и дана 28. октобра 2023. године, тако што је држао укупно 29 паклица цигарета без акцизних маркица. С обзиром на чињеницу да је реч о лицу које је раније више пута осуђивано, а због извршења истоврсних кривичних дела, Треће основно јавно тужилаштво у Београду предложило да суд окривљеног, након одржаног главног претреса и изведених доказа, осуди на јединствену казну затвора у трајању од једне године и шест месеци.
Препоручујемо
"АУДИЈЕМ" ЗАКАЧИО КОЛИЦА У КОЈИМА ЈЕ БИЛА БЕБА У ОБРЕНОВЦУ: Дете превезено у болницу (ВИДЕО)
06. 03. 2026. у 20:44 >> 00:02
ИМА ПОВРЕЂЕНИХ У ТЕШКОЈ НЕСРЕЋИ КОД МОСТАРСКЕ ПЕТЉЕ: На терену су хитне службе
06. 03. 2026. у 20:51
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)